بعضي ها بميرند بهتر است!!؟

امام كاظم عليه السلام:
كسي كه دو روزش مساوي باشد ، مغبون است ، و كسي كه دومين روزش ، بدتر از روز اولش باشد ملعون است ، و كسي كه در خودش افزايش نبيند در نقصان است ، و كسي كه در نقصان است مرگ براي او بهتر از زندگي است .

بحاالانوار ، ج 78، ص 327

 

برچسب ها :
احادیث منتخب
جمعه 27 5 1385 0:58

آيا فكر مي كنيد آدم جوانمردي هستيد؟ ببينيد نشانه‌‌هايش را داريد!؟

امام حسن عليه السلام :
از آن حضرت سؤال شد : مروت(جوانمردي) چيست؟ فرمود : حفظ دين ، عزت نفس ، نرم‌خويي ، احسان ، پرداخت حقوق ديگران و اظهار دوستي نسبت به مردم .
 

تحف العقول ، ص 227

 

برچسب ها :

به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرفراز به ميهن اسلامي


بي مرگ سواران شب حادثه هاييد

خورشيد نگاهيد و در آفاق رهاييد

مرداب كجا فرصت پيدا شدنش هست

آنگاه كه چون موج از اين بحر برآييد

چون صخره صبوريد شب شيطنت باد

رنجوريتان نيست از اين فكر رهاييد

در سينه تان زهره صد موج نهفته است

حالي كه سبكبارتر از ابر شماييد

شب تا برسد ياد شما مي رسد از راه

در ياد شمائيم كه آيينه ماييد

 سلمان هراتي

برچسب ها :

ورود آزادگان سرافراز به ايران اسلامي

26 مرداد 1369

 

«اِنَّ الَّذينَ قالُوا رَبُّنَا اللهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلائِكَةُ اَلاّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ اَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتي كُنْتُمْ تُوعَدُونَ»(1)

«اگر روزي اسراء برگشتند و من نبودم ، سلام مرا به آنها برسانيد و بگوييد خميني در فكرتان بود. »

امام خميني (ره)

 

 

« ما را چه رسد كه با اين قلم هاي شكسته و بيان هاي نارسا در وصف شهيدان و جانبازان و مفقودان و اسيراني كه در جهاد في سبيل الله جان خود را فدا كرده و يا سلامت خويش را از دست داده اند يا به دست دشمنان اسلام اسير شده اند، مطلبي نوشته يا سخني بگوييم؟ زبان و بيان ما عاجز از ترسيم مقام بلند پايه ي عزيزاني است كه براي اعتلاي كلمه ي حق و دفاع از اسلام و كشور اسلامي جانبازي نموده اند.»(2)

 

«بار الها، اسراي ما اسير جاني ترين دژخيم زمان مي باشند. مقاومت آنها دنيا را شگفت زده كرده است. هر چه زودتر آنها را براي خدمت به تو و بندگانت آزاد فرما و به خاندان محترم همه صبر، اجر، سلامت و مغفرت عنايت فرما.»(3)

امام خميني (قدس سره)

 

روز 26 مرداد 1369 ، ميهن اسلامي شاهد حضور كبوتران سبكبالي بود كه پس از سال ها زندان در اسارتگاه ، قدم به خاك پاك ميهن اسلامي خود مي گذاشتند. قاصدك آزادي در چنين روزي پيام آورِ رهايي شده و اين كبوتران ِاز بند رسته به آغوش گرم ملت خود بازگشتند. ميهن اسلامي ، چراغاني بود و شعف و سروري وصف ناپذير از حضور اين رسولان انقلاب و جنگ، سراسر ايران را فراگرفته بود.

 

 

 اولين عكس العمل آزادگان از ديدن وطن، بوسه زدن بر خاك آن بود، سرزميني كه قدم به قدم آن با خون بهترين فرزندان اين ملت و اسوه جوانان كشورتطهير شده بود. حركت بعدي ، زيارت مرقد پير و مرادشان خميني كبير(قدس سره) و بيعت با جانشين خلف او مقام معظم رهبري حضرت آية الله خامنه اي بود و اين همه نشان از علاقه وافر و پايبندي آنان به اسلام، انقلاب و ميهن عزيزشان بود.

آنها توانستند در سال هاي زجر و شكنجه، درد و بيماري جسمي، روح و روان خود را، توفنده و مقاوم حفظ كنند و تقوا و مردانگي خود را مضاعف نمايند تا در بازگشت به ميهن در صحنه هاي مختلف اجتماعي، سرمشق و نمونه اي باشند براي همگان تا در دوران سازندگي، ملت ما پر صلابت تر، مقاومتر، با دشمنان خود رو به رو شود و مشكلات و مصائب را با صبر و بردباري به منظور پيشرفت، ترقي و عظمت ايران اسلامي تحمل نمايد.

 مقام معظم رهبري درباره آزادگان مي فرمايند(4) :

« ... يكي از چيزهايي كه شما را، دل هايتان را زنده نگه مي داشت، پراميد نگه مي داشت، ياد آن چهره و روحيه ي پر صلابت امام عزيزمان بود. آن بزرگوار هم خيلي به ياد اسرا بودند. حال پدري را كه فرزندانش به اين شكل از او دور شده باشند، راحت مي شود فهميد.»

« مسأله اسارت طولاني اين ملت به نوبه خود امتحان ديگري بود كه ملت ما با موفقيت آن را به انجام رسانده و اسراي ما همانند ملت ايران از خود آزاد مردي نشان دادند و سرانجام با موفقيت و سرافرازي به وطن بازگشتند... .

 

 

... شما در دوران اسارت ، شرايط سختي را گذرانديد ، اما در عين حال با حفظ دين و اعتقادات و دلبستگي خود به اسلام، امام و انقلاب موجب افتخار و آبرومندي ملت خود در برابر دشمن شديد.»

 

تشكيل ستاد رسيدگي به امور آزادگان (5)

ستاد رسيدگي به امور آزادگان در 22 مرداد 1369 ، بر اساس قانون حمايت از آزادگان مصوب 13/9/1368 مجلس تشكيل شد ،  و در نخستين گام با تبادل انبوه اسرا مواجه گرديد و بر اساس همان قانون و با مساعدت و همراهي ديگر دستگاه ها ، مسئوليت اين كار عظيم را به دوش گرفت و تبادل بيش از 40000 آزاده و به همين تعداد اسير عراقي را انجام داد. اين ستاد با الهام از رهنمودهاي مقام معظم رهبري بيش از 270 واحد ستادي در سراسر كشور تشيكل داد و ارائه خدمات به آزادگان سرافراز را در زمينه هاي گوناگون آغاز نمود و در زمينه اشتغال توانست نزدك به 96% ( بيش از 36 هزار نفر) از آزادگان را در دستگاههاي دولتي وغير دولتي مشغول به كار كند. در زمينه تحصيل تا سال 1375، بيش از 5300 نفر از آزادگان موفق به راهيابي و تحصيل در مؤسسات عالي كشور شدند  كه از اين عده 365 نفر در رشته پزشكي و دندانپزشكي و داروسازي و 406 نفر دررشته هاي مهندسي و ساير رشته ها پذيرفته شده اند.

 

پي نوشت ها:

1- سوره ي فصلت – آيه 30

2- صحيفه نور جلد 19 – ص 40

3-  مجله آزادگان، شماره 22، مرداد 76، ص6.

4- مجله آزادگان، شماره 22، مرداد 76،  ص 8.

5-  مجله آزادگان، شماره 18، سال 74.

 

برچسب ها :
نگاه نکن اگه.....
چهارشنبه 25 5 1385 4:4

نگاه نکن اگه دروغ خواهي گفت

 به کسي سلام نکن اگر خداحافظي در پيش است .

 دست کسي رو نگير اگر رها خواهي کرد .

به کسي نگو دوستت دارم اگر ديگري در فکرت است
 

برچسب ها :
جوک
چهارشنبه 25 5 1385 4:1
از گدايي پرسيدند: «چرا گدايي مي‌کني؟» گدا جواب داد: «براي اين که پولي به دست بياورم و محتاج مردم نباشم
برچسب ها :
درد عضلانی ممنوع
چهارشنبه 25 5 1385 3:40

درد عضلاني ممنوع


حركات ايروبيك رشد مويرگ‌هاي كوچك در عضلات را تحريك كرده و اين پديده به رساندن موثرتر اكسيژن به عضلات كمك كرده و در دفع محصولات زائد سوخت‌وساز مثل اسيد لاكتيك كه تجمع آنها در عضلات باعث درد عضلاني مي‌شود، كمك مي‌كند.
به خاطر داشته باشيد حركات ايروبيك شايد دشوار باشد، ولي دردناك نيست. بنابراين اگر پس از انجام حركات دچار دردعضلاني يا مفصلي شديد (البته به جز روزهاي اولي كه اين ورزش را شروع كرده‌ايد) بهتر است چند روزي به خودتان استراحت بدهيد و يا با پزشك يا مربي ورزشي مشورت كرده و يا ورزش ديگري از گروه ورزش‌هاي ايروبيك را جايگزين قبلي كنيد. همچنين ورزش‌هايي مثل دوچرخه سواري و شنا به شما كمك مي‌كنند مفاصل خود را تقويت كنيد، چون در حين انجام اين فعاليت‌ فشار زيادي به مفاصل وارد مي‌شود.

يك ليوان شادي لطفا
انجام حركات ريتميك و موزون ايروبيك به همراه شنيدن موزيك شاد، شما را سرحال مي‌آورد و افسردگي را از بين مي‌برد. همچنين در پايان يك روزكاري پرمشغله به شما كمك مي‌كند تا احساس آرامش كنيد.
در سال 2003 مطالعه‌اي در دانشگاه هاروارد نشان داد،‌مرداني كه ايروبيك كار مي‌كنند از نظر قواي جنسي همچون مردان 2 تا 5 سال جوان‌تر از خود، عمل مي‌كنند.

ايروبيك چند ساعت؟
اينكه چه مدت زماني را براي انجام تمرينات ايروبيك اختصاص دهيد بستگي به هدف و شرايط فيزيكي شما دارد اما زمان 10 تا 60 دقيقه مناسب به نظر مي‌رسد.
اگر هدف شما كاهش وزن اضافي بدنتان است و شرايط جسماني بدنتان اجازه مي‌دهد، مي‌توانيد مدت بيشتري ورزش كنيد. تحقيقات اخير نشان داده‌اند كه شما با تمرينات منظم 10 دقيقه‌اي،‌2 يا 3 بار در روز و حداقل 5 روز در هفته، مي‌توانيد آمادگي جسماني مناسبي داشته باشيد.

ورزش ايروبيك مناسب من
ورزش‌هاي ايروبيك شامل گروه وسيعي از ورزش‌هاست كه شما بايد با توجه به علاقه خود و شرايط جسماني خود و با مشورت يك مربي ورزشي يكي از آن‌ها را انتخاب كنيد. پياد‌ه‌روي،‌دويدن،‌شنا، دوچرخه سواري ، ‌قايقراني ،‌اسكي و حركات موزون از جمله گزينه‌هاي در اختيار شما هستند. در ضمن شما بايد دشواري تمرينات خود را تنظيم كنيد. يكي از ساده‌ترين روش‌هايي كه مي‌توانيد متناسب بودن دشواري تمرينات را براي خود حدس بزنيد، تست صحبت نام دارد، شما بايد قادر باشيد وقتي كه تمرين مي‌كنيد، به راحتي هم صحبت كنيد.

توصيه‌ها و تجربه‌ها


علاقه و تنوع: فراموش نكنيد شما قرار است 2 تا 3 بار در هر هفته حركات ايروبيك را انجام دهيد، بنابراين سعي كنيد ورزشي را انتخاب كنيد كه به آن علاقه‌منديد، درغير اين صورت پس از مدتي خسته مي‌شويد و دست از ايروبيك مي‌كشيد. همچنين در طول مدت تمرين دريك روز هر چند دقيقه حركات خود را عوض كنيد و از انجام فعاليت‌هاي تكراري خودداري كنيد.
لباس مناسب بپوشيد: لباسي را براي ورزش ايروبيك انتخاب كنيد كه راحت باشد و قابليت كشش داشته باشد. همچنين امكان انتقال هوا از لابه‌لاي الياف آن ممكن باشد و به اصطلاح در آن دم نكنيد، لباس شما بايد از عضلات‌تان حمايت كند. بهتر است ضمن انجام حركات ايروبيك، كفش ورزشي مناسبي بپوشيد تا از آسيب رسيدن به بخش‌هاي مختلف كف پايتان، پاشنه و پنجه و مچ درحين حركات ورزشي جلوگيري كنيد. كفش مناسب،‌كفشي است كه سايز پايتان باشد همچنين در كف آن يك لايه بالشتك مانند نرم براي حفاظت از كف پاهايتان موجود باشد.
فراموش نكنيد يك بلوز گرم‌كن براي جلوگيري از سرماخوردن وقتي عرق كرده‌ايد،‌همراه خود داشته باشيد تا روي لباس‌هايتان بپوشيد.
با موزيك حركات ايروبيك را انجام دهيد: مطالعات نشان مي‌دهند افرادي كه در حين ايروبيك به موزيك گوش مي‌دهند،‌ديرتر خسته شده و حركات دشوار را با سهولت بيشتري انجام مي‌دهند.
يك همراه پيدا كنيد: مطالعات نشان مي‌دهند يكي از دلايل اصلي چسبيدن افراد به حركات ايروبيك در سال اول، همراه بودن آنها با دوستان و افراد خانواده‌شان در حين انجام حركات ايروبيك است. اگر در انجام ايروبيك از حمايت يك دوست برخودار باشيد، موفق‌تر بوده و مشوق يكديگر خواهيد بود. مثلا مي‌توانيد در پايان روزكاري با همكارتان تا خانه پياده‌روي كنيد و يا از همسرتان بخواهيد با شما در منزل ورزش كند و يا در روزهاي آخر هفته با خانواده‌تان به كوهنوردي برويد

برچسب ها :
شوق وصال
چهارشنبه 25 5 1385 3:38

لذتی که در فراق هست در وصال نیست
چون در فراق شوق وصال است و
در وصال بیم فراق

برچسب ها :
پروردگارا.....
چهارشنبه 25 5 1385 3:32

پروردگارا به من آرامش ده تا بپذبرم انچه را که نمی توانم تغییر دهم .
ودلیری ده تا تغییر دهم انچه را که می توانم تغییر دهم.
وبینش ده تفاوت این دو را بفهمم
ومرا فهم ده تا متوقع نباشم که دنیا و مردم ان مطابق میل من رفتار کنند.


برچسب ها :
یک نکته...
چهارشنبه 25 5 1385 3:26

 التماس به بنده شرمندگي ست :اگر بر اورده شود منت است  اگر بر اورده نشود ذلت است  . 

 

    التماس به خدا بندگي ست اگر بر اورده شود رحمت است اگر بر اورده نشود حكمت است

برچسب ها :
فال حافظ
يکشنبه 22 5 1385 12:59

دوستان عزیزم در قسمت لینکستان  لینکی قرار دام برای گرفتن فال حافط که شما با اینترنت که باشید میتوانید از این امکان استفاده کنید وفال بگیرید

 

موفق باشید

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 306939
تعداد نوشته ها : 344
تعداد نظرات : 140
Rss